Održano prvenstvo Crne Gore za seniore, Omladinac najuspješniji

Objavljeno 2021-04-20 10:15:57

Prvenstvo Crne Gore za seniore, održano je 18. aprila u sali Univerzitetskog sportsko-kulturnog centra u Podgorici. Nastupilo je 60 takmičara i 12 ekipa iz 17 crnogorskih klubova.

Karatisti podgoričkog Omladinca, sa deset od ukupno 16 zlatnih medalja, najuspješniji su učesnici seniorskog prvenstva Crne Gore u Podgorici.Članovi Omladinca osvojili su i šest srebrnih medalja.

Karatistima Budućnosti pripale su tri zlatne, Bar je osvojio dvije, a prvaka Crne Gore ima i nikšićki Onogošt.

Budućnost je osvojila i po dvije srebrne i bronzane medalje, Bar ima još jedno srebrno i devet bronzanih odličja.

Onogošt ima i jednu srebrnu medalju.

Karatisti Bratstva osvojili su jednu srebrnu i tri bronzane, a Ulcinj jednu srebrnu i dvije bronzane medalje.

Po jednu srebrnu medalju imaju Fokus i Iskra, a po bronzanu Risan, Ris i Rei.

U katama pojedinačno titule prvaka osvojili su karatista Bara, Vladimir Mijač i Biserka Radulović iz Budućnosti.

U katama ekipno najuspješniji su bili Bar u muškoj i Budućnost u ženskoj konkurenciji.

U borbama ekipno trijumfovali su karatisti Omladinca, u obje konkurencije.

U pojedinačnoj konkurenciji zlatne medalje osvojili su Ognjen Otašević (do 60), Nenad Dulović (do 67, Omladinac), Mario Hodžić (do 75, Omladinac), Nikola Malović (do 84, Onogošt) i Almir Cecunjanin (preko 84, Budućnost).

U ženskoj konkurenciji najbolje su bile Ana Drašković (do 50, Omladinac), Jelena Maksimović (do 55, Omladinac), Ksenija Rajović (do 61, Omladinac), Marina Raković (do 68, Omladinac) i Dragana Konjević (preko 68, Omladinac).